KIF Ailesinin Dikkatine!

 

Dünya ve ülkemizin geçirdiği zor günleri dikkate alarak, sadece bu zorunlu süreç sırasında, bir sonraki duyuruya kadar,  batın teyitlerinin dişi köpek sahibi tarafından yapılması uygun görülmüştür. Dişi köpek sahibi siteye eklenecek olan "Doğum Teyit Formu" ve ilgili muvafakatnameyi doldurarak KIF Ofise göndermelidir. 

 

Buna göre; köpek sahibi "Doğum Teyit Formu" ve "Eşleşme" belgesini eksiksiz şekilde doldurmalı,  sitede bulunan muvafakatnameyi  doldurarak ,birinci ve ikinci batınlar için KIF Ofise yollamalıdır.

 

Bu süreç sırasında "IRK KAYIT VE DEĞERLENDİRME" etkinliklerinin YAPILAMAYACAĞINI DA  üzülerek bildiririz. Önerimiz kayıtsız yavru almamak adına henüz "IRK DEĞERLENDİRME" sürecine katılmamış ve bir hakem tarafından değerlendirilmemiş,  eşleşme dönemi gelen köpeklerin bu dönemlerinin boş geçirilmesidir.

 

Irk değerlendirmesi yapılmış olan köpeklerin eşleşmesinde bir sakınca görülmemektedir; eğer dişi ve/veya erkek köpeğiniz  bir hakem tarafından değerlendirilmiş ve en az "İYİ" değerlendirmesi almış ise diğer işlemleri yapmanızda, yavru almanızda bir sakınca yoktur. 

 

Konuyla ilgili sorularınız için KIF OFİS'i arayabilir, e-posta yollayabilirsiniz.

saygılarımızla,

KIF Yönetim Kurulu